Управління виконавчої дирекції Фонду в Чернігівській області
Головна » Анонси та новини » Новини

Е-ЛІКАРНЯНІ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ МОЖНА ОПЛАЧУВАТИ БЕЗ ЗМІНИ СТАТУСУ НА "ГОТОВИЙ ДО СПЛАТИ"

29.10.2021

Інформацію прес-служби виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (для ознайомлення страхувальників, застрахованих осіб і громадськості) про те, що е-лікарняні по вагітності та пологах можна оплачувати без зміни статусу на «готовий до сплати», було оприлюднено 29 жовтня в соціальній мережі «ФЕЙСБУК» на сторінках: «Чернігів без цензури», «Чернігів UA / Перлина Полісся», «ЧЕРНІГІВ – ФОРУМ», «Чернігівський формат», «Новини Чернігова» та сторінці телеканалу «UA Суспільне» (м. Чернігів). Читацька аудиторія цих сторінок «ФЕЙСБУКУ» сьогодні складає 288,4 тис осіб…

Прес - служба продовжує знайомити відвідувачів сайту з публікаціями у місцевих засобах масової інформації про діяльність виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Згаданий вищезазначений матеріал і пропонуємо вашій увазі.

 

Е-ЛІКАРНЯНІ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ МОЖНА

ОПЛАЧУВАТИ БЕЗ ЗМІНИ СТАТУСУ НА «ГОТОВИЙ ДО СПЛАТИ»

 

Дійсні електронні лікарняні по вагітності та пологах почали створювати з 01 жовтня, коли завершився перехідний період. Деякі роботодавці вже призначили за такими лікарняними допомогу від Фонду соціального страхування України, однак в окремих випадках у страхувальників виникли складнощі при нарахуванні декретних виплат. Розповідаємо, які особливості призначення допомоги від ФССУ за е-лікарняними по вагітності та пологах

Коли е-лікарняний по вагітності та пологах можна брати до оплати?

Е-лікарняні вважають виданими і стають готовими до сплати через сім календарних днів після дати свого закриття (це визначено наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234 в ред. від 28.09.2021). Однак е-лікарняні по вагітності та пологах – виключення. Вони стають готовими до оплати через сім днів після дати відкриття. Тож створений 19.10.2021 електронний листок непрацездатності по вагітності та пологах можна брати в роботу та подавати до Фонду на оплату з 27 жовтня.

Що робити, якщо е-лікарняний не змінив статус на «готовий до сплати»?

Електронний лікарняний має статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готовий до сплати» у день видачі – тобто через сім днів після дати відкриття для лікарняних по вагітності та пологах. Однак сьогодні е-лікарняні по вагітності та пологах часто не змінюють свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати – якщо після дати створення пройшло сім днів, з е-лікарняним можна починати працювати і призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Як оплачувати е-лікарняний по хворобі, якщо працівниця знаходиться у декретній відпустці?

Якщо періоди непрацездатності в різних е-лікарняних однієї особи пересікаються, вони скоротяться автоматично відповідно до правил скорочення. Лікарняний по вагітності та пологах має найвищий пріоритет і скоротить будь-який інший листок непрацездатності, створений у межах декретної відпустки.

Детальніше про правила скорочення:

http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977715

У який термін потрібно нарахувати допомогу по вагітності та пологах?

Процедура призначення допомог від Фонду соціального страхування України не змінилась і тотожна для паперових і е-лікарняних. Провести засідання комісії із соціального страхування підприємства і призначити допомогу необхідно упродовж 10 календарних днів з дня видачі лікарняного (е-лікарняний по вагітності та пологах вважається виданим через сім днів після дати відкриття). Після призначення допомоги роботодавець має 5 робочих днів, аби сформувати і подати до ФССУ заяву-розрахунок. Саме від дати подання заяви-розрахунку залежить дата фінансування – слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.

 

Прес – служба виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

 

Соціальна мережа «Фейсбук»,

сторінка «Чернігів без цензури»,

м. Чернігів, 29 жовтня 2021 року

 

Соціальна мережа «Фейсбук»,

сторінка «Чернігів UA / Перлина Полісся»,

м. Чернігів, 29 жовтня 2021 року

 

Соціальна мережа «Фейсбук»,

сторінка «ЧЕРНІГІВ - ФОРУМ»,

м. Чернігів, 29 жовтня 2021 року

 

Соціальна мережа «Фейсбук»,

сторінка ««UA Суспільне»,

м. Чернігів, 29 жовтня 2021 року

 

Соціальна мережа «Фейсбук»,

сторінка «Чернігівський формат»,

м. Чернігів, 29 жовтня 2021 року

 

Соціальна мережа «Фейсбук»,

сторінка «Новини Чернігова»,

м. Чернігів, 29 жовтня 2021 року

 

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України