Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області

повернутись 

Забезпечення медико-соціальними послугами в умовах дії карантину потерпілих на виробництві у І півріччі 2020 року

05.08.2020

Кошторисом управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області у 2020 році затверджено кошти на страхові витрати на медичну та соціальну допомогу у сумі 89,6 млн грн.

З початку року забезпечення управлінням медико-соціальними послугами потерпілих на виробництві та застрахованих осіб розпочалося успішно та в повному обсязі. Але у зв`язку з подіями, пов’язаними з поширенням респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусом CОVID-19, внесено корективи в роботу управління щодо надання медико-соціальних послуг.

Так, Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553 (далі - Закон України 553-IX) на період дії карантину накладено обмеження на фінансування медичних та соціальних послуг та окремих виплат для потерпілих на виробництві.

Отже, маючи кошти та можливості для надання медико-соціальних послуг потерпілим на виробництві, одноразових виплат у разі нещасного випадку чи профзахворювання та реабілітаційного лікування застрахованих осіб на базі санаторно-курортних закладів, до завершення карантину управлінням не може здійснюватися фінансування цих послуг.

Таким чином, у І півріччі 2020 року лише 3,2 тис. осіб встигли одержати ці послуги, та у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість осіб, яким надані медико-соціальні послуги, зменшилась на 34 %. Забезпеченість медико-соціальними послугами потерпілих на виробництві склала майже 23 % від запланованих показників та загальна вартість наданих послуг також зменшилася майже на 43 % - до 20 млн грн. проти 35 млн грн у минулому році.

На лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію кошторисом на 2020 рік затверджено більше 15 млн грн, що становить 17 % від цьогорічного кошторису.

Враховуючи заходи, які були введені в країні щодо запобігання поширенню захворювань на коронавірус CОVID-19, у т. ч. обмеження роботи стаціонарів лікувально-профілактичних закладів, тільки для лікування невідкладних станів пацієнтів стаціонарне лікування отримала 941 особа на загальну суму майже 5 млн грн, що менше на 38 % в порівнянні з минулим періодом.

Також упродовж півріччя управлінням успішно профінансовано витрат за медичну реабілітацію лише 23 потерпілим на виробництві на суму 0,4 млн грн, що складає 26,2 % від річного кошторису. В основному направлені на реабілітацію потерпілі на виробництві на етапі лікування виробничих травм з тимчасовою втратою працездатності після стаціонарного лікування. Так, за наявності коштів введені через карантин обмеження не дали змогу продовжити проведення реабілітації потерпілих у санаторно-курортних закладах.

На амбулаторне лікування на 2020 рік затверджено кошторисом 13,4 млн грн.

Лікарськими засобами та виробами медичного призначення забезпечено 1680 наших підопічних на загальну суму майже 4,5 млн грн (за I півріччя минулого року - 2623 особи на суму 8,3 млн грн).

У зв’язку із змінами, внесеними Законом України 553-IX, обмежено перелік послуг та виплат, що фінансуються Фондом, серед яких додаткове харчування, всі види догляду для осіб з інвалідністю та ліки і вироби медичного призначення для потерпілих на виробництві.

Станом на 01.07.2020 управлінням не профінансовані та не перераховані вище перелічені витрати  на суму майже 7,6 млн грн , у тому числі:

-        на лікарські засоби та вироби медичного призначення 1,7 млн грн;

-        на спеціальний медичний догляд 2 млн 145 тис. грн;

-        на постійний сторонній догляд 2 млн 137 тис. грн;

-        на побутове обслуговування 1 млн 432 тис. грн;

-        на додаткове харчування – біля 86 тис. грн.

На оплату вартості 1533 санаторно-курортних путівок у 2020 році передбачено 22,5 млн грн, фактично використано 0,7 млн грн, або 3,1 %.

До початку карантину встигли направити на санаторно-курортне лікування 61 особу з інвалідністю (за I півріччя 2019 року санаторно-курортне лікування отримала 441 особа на загальну суму 5,7 млн грн).

Що стосується забезпечення потерпілих на виробництві технічними та іншими засобами реабілітації (у тому числі протезно-ортопедичними виробами), то у І півріччі 2020 року ТЗР одержала 131 особа. Вартість виробів складає більш ніж 2 млн грн.

На придбання спеціальних засобів пересування (інвалідні коляски) у І півріччі 2020 року було витрачено 0,4 млн грн, придбано 18 інвалідних колясок.

Продовжується забезпечення очним протезуванням, окулярами і контактними лінзами, на ці цілі  використано майже 8 тис грн на 2 осіб.

На слухові апарати використано 117,2 тис. грн на 7 осіб, 50,6 % від запланованого.

Фондом здійснюються всі можливі заходи щодо усунення вищезазначених обмежень.

версія для друку
повернутись