Управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області
Головна » Анонси та новини » Новини

Створення безпечних умов праці - пріоритетне завдання Кам'янець-Подільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області

29.01.2019

Створення безпечних та нешкідливих умов праці на підприємствах будь-якої галузі є одним з найважливіших механізмів підвищення соціально-економічної ефективності суспільного виробництва.

Досвід роботи фахівців з охорони праці свідчить і наука підтверджує, що нещасні випадки на виробництві і у побуті - це суто випадкові явища, які залежать від збігу різних чинників та обставин, їх потрібно знати та попереджати. Протягом десятиліть фіксувалися причини нещасних випадків і з метою їх попередження, відпрацьовувались інструкції з охорони праці.

В період з 2017 року по 2018 рік по місту Кам’янць-Подільському та Кам’янець-Подільському району зареєстровано 30 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, в тому числі одне повідомлення про груповий нещасний випадок. За формою Н-5 (не пов’язані з виробництвом) складено 7 актів в тому числі 6 актів з смертельними випадками на підприємстві. За формою Н-1 складено 24 акти, в тому числі 3 акти зі смертельним наслідком.

Найбільш травмонебезпечними видами економічної діяльності за минулі роки стали:

-          сільське, лісове та рибне господарства;

-          виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції;

-          виробництво електричного устаткування; 

-          інші види переробної промисловості, ремонт та монтаж машин і устаткування тощо. 

Проведений аналіз стану виробничого травматизму показав, що переважна більшість нещасних випадків зумовлена організаційними причинами. Згідно всіх 24 актів форми Н-1 по страхових нещасних випадках, що складені за 2017-2018 роки комісіями з розслідування встановлено 33 причини нещасних випадків. Їх розподіл наступний: 16 причин (або 49% від загальної кількості) носять організаційний характер, 6 причин (або 18%)- технічні, 11 причини (або 33%)- психофізіологічні.

Враховуючи це, Кам’янець-Подільське відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області особливе значення приділяє профілактичній роботі серед роботодавців, зокрема проведенню семінарів, круглих столів, нарад, пропаганді безпечних умов праці. Постійно наголошується на необхідності та обов’язковості проведення атестації робочих місць, навчання працівників з питань охорони праці, забезпечення спеціальним одягом та засобами індивідуального захисту, проведення медоглядів тощо.

Необхідно розуміти, що профілактичні заходи не повинні бути одноразовими – безпеці працівників необхідно приділяти увагу повсякденно. Кожна ініціатива в цьому напрямку діяльності допоможе зберегти здоров’я та життя працюючих.

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України