Управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області
Головна » Анонси та новини » Новини

Обговорено питання відновлювального лікування та перспективи розвитку соціального партнерства

09.02.2018

В приміщенні Хмельницького державного паталогоанатомічного центру проведено спільну нараду з представниками Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, Департаменту соціального захисту населення, Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів; управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Хмельницького обласного центру зайнятості, заступниками головних лікарів з поліклінічної роботи, головами ЛКК ЦРЛ, ПМСД та МСЕК Хмельницького ОЦЕ МСЕ, спеціалістами з медичної реабілітації. Тема наради: «Робота медико-соціальної експертизи Хмельницької області та соціальних партнерів за 2017 рік. Спільні питання та шляхи їх вирішення».

Представник Фонду соціального страхування України - заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області Василенко Л.В. проінформувала присутніх про зміни в діяльності Фонду соціального страхування України у зв’язку з проведеним реформуванням та змінами в деяких законодавчих актах України. Основний акцент зроблено на удосконаленні роботи з реабілітаційного лікування. Наголошено на тому, що наразі першочерговим завданням Фонду є організація якісного відновлювального лікування застрахованих осіб за їх власним бажанням в санаторно-курортних закладах України. Таке лікування насамперед спрямоване на продовження тривалості активного та здорового способу життя працюючих, відновлення їх працездатності та попередження інвалідності. Зазначено, що головний принцип нового порядку проведення медичної реабілітації за рахунок коштів Фонду, а саме: «гроші ходять за людиною», відповідає принципово новим методам підходу до медичного забезпечення населення, яке запроваджується медичною реформою. Василенко Л.В. підкреслила, що право на реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах має кожна застрахована особа за наявності медичних показань. При цьому вартість відновлювального лікування 100-відсотково покривається за рахунок коштів Фонду.

Також заступником начальника управління підкреслено важливість налагодження спільної роботи та взаємодії закладу охорони здоров’я, робочого органу Фонду та застрахованої особи. В рамках такої співпраці з ініціативи управління виконавчої дирекції Фонду підготовлено спільний лист, підписаний керівниками управління та Департаменту охорони здоров’я ОДА. В ньому викладено алгоритм конкретних дій та методів взаємодії між закладам охорони здоров’я та відділенням управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області згідно нового Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 №39.

Заступник начальника відділу медичних та соціальних послуг Повадюк А.І. роз’яснила, що з 1 січня 2018 року застрахована особа за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за власним вибором відповідно до Переліку санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду та оприлюдненого на офіційному веб-сайті Фонду. Присутніх було ознайомлено з Переліком санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування. Повідомлено, що у 2017 році витрати на відновлювальне лікування застрахованих осіб Хмельниччини (459 путівок) склали 6,2 млн гривень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України