Управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області
Головна » Анонси та новини » Новини

З 1 жовтня 2018 року набув чинності новий порядок фінансування страхувальників

10.10.2018

 

Основні нововведення, що вступили у дію з 01.10.2018 у зв’язку з набуттям чинності Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12:

Ø     Система попереднього контролю правильності нарахування виплат. Система впроваджується з метою реалізації нових підходів до обслуговування страхувальників, вдосконалення системи фінансування та упередження можливих помилок при визначенні розміру допомоги та страхових виплат. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків. Також наголошуємо, що відповідно до Порядку інформація, внесена страхувальником до заяви-розрахунку, повинна повністю відповідати документам, на підставі яких здійснено призначення матеріального забезпечення та окремі виплати потерпілим на виробництві. Відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

Ø     Нова форма заяви-розрахунку. Нова форма заяви-розрахунку об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Оновлений документ розширено відомостями щодо виду зайнятості, страхового стажу, пільг постраждалих на ЧАЕС, більш повною інформацією щодо листка непрацездатності тощо.

Роз’яснення щодо заповнення заяви-розрахунку розміщено на сайті Фонду соціального страхування України від 25.09.2018 року (http://www.fssu.gov.ua) в розділі Страхувальникам/Роз’яснення.

Ø     Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. Система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам має на меті зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві. Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою необхідно подати упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві. У разі відсутності повідомлення протягом трьох місяців з дня фінансування органами Фонду здійснюється перевірка щодо використання коштів Фонду.

Ø     Строки подачі заяви-розрахунку. Окрім раніше затверджених термінів розгляду документів для призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, з 01 жовтня 2018 року також передбачено подачу страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку упродовж 5 робочих днів від дати протоколу засідання комісії (рішення уповноваженого).

Ø     Можливість подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітів у електронному вигляді. Раніше реалізована можливість подачі звіту Ф4-ФСС з ТВП у електронному вигляді із застосування електронного цифрового підпису, з 1 жовтня доступна також для подачі заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів застрахованим особам. Для цього страхувальникам необхідно звернутись до відділень управління виконавчої дирекції Фонду для укладення відповідних договорів.

Крім того, звертаємо увагу, що постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13 затверджено в новій редакції Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Відповідно до Положення комісія (уповноважений) зокрема приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково); перевіряє правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення; здійснює контроль за правильним нарахуванням матеріального забезпечення застрахованим особам, своєчасним направленням до відділення робочого органу виконавчої дирекції Фонду заяв-розрахунків та своєчасною виплатою матеріального забезпечення.

Звертаємо увагу страхувальників, що консультації щодо застосування Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок кошті Фонду щоденно надаються працівниками Фонду в управлінні виконавчої дирекції Фонду та його відділеннях.

Для отримання в телефонному режимі відповідних консультацій надаємо перелік контактних телефонів працівників апарату управління виконавчої дирекції Фонду та його відділень

 

з\п

 

Назва відділення

та адміністративно-територіальних одиниць,

що обслуговуються

Контактний телефон

Відповідальна особа

Посада

1.

УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ

(0-382)

65-70-78

ДАНЬКОВСЬКА

Ніна Петрівна

Начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення

2.

ГОРОДОЦЬКЕ

(Городоцький р-н,

Чемеровецький р-н)

(0-251)

3-08-41

ЛАБАНЬ

Юрій Петрович

Начальник відділення

3.

ДЕРАЖНЯНСЬКЕ

(Деражнянський р-н, Віньковецький р-н)

(0-256)

2-19-86

ПОНУРКЕВИЧ

Сергій Іванович

Головний спеціаліст

з питань матеріального забезпечення та страхових виплат потерпілим

4.

ДУНАЄВЕЦЬКЕ

(Дунаєвецький р-н,

Новоушицький р-н)

(0-258)

3-15-33

СТЕЛЬМАХ

Ольга Валентинівна

Головний спеціаліст

з питань матеріального забезпечення та страхових виплат потерпілим

5.

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКЕ

(м. Кам’янець-Подільський,

Кам’янець-Подільський р-н)

(0-249)

3-07-51

5-09-99

МИШКІВСЬКА

Тетяна Іванівна

Начальник відділу

роботи з потерпілими

та страхувальниками

6.

ЛЕТИЧІВСЬКЕ

(Летичівський р-н,

Старосинявський р-н)

(0-257)

2-03-84

БОРТНИК

Алла Юріївна

Головний спеціаліст

з бухгалтерських та фінансових питань

7.

СЛАВУТСЬКЕ

(м. Славута, Славутський р-н, м. Нетішин)

(0-242)

7-00-35

ТИМЧУК

Світлана Володимирівна

Головний спеціаліст

з медичної реабілітації

та соціальних послуг

8.

СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКЕ

(м. Старокостянтинів, Старокостянтинівський р-н,

Полонський р-н)

(0-254)

3-10-41

КУЧЕРЕНКО

Олександр В’ячеславович

Головний спеціаліст

з бухгалтерських

та фінансових питань

9.

ТЕОФІПОЛЬСЬКЕ

(Теофіпольський р-н,

Білогірський р-н)

(0-244)

3-12-16

ШЕВЧУК

Микола Васильович

Головний спеціаліст

з питань матеріального забезпечення та страхових виплат потерпілим

10.

ШЕПЕТІВСЬКЕ

(м. Шепетівка,

Шепетівський р-н,

Ізяславський р-н)

(0-240)

5-13-47

ЛАЗАРЄВ

Сергій Андрійович

Головний спеціаліст

з питань матеріального забезпечення та страхових виплат потерпілим

11.

ХМЕЛЬНИЦЬКЕ

(Волочиський р-н,

Красилівський р-н,

Хмельницький р-н,

Ярмолинецький р-н)

(0-382)

70-44-30

ЯРОСЛАВ

Ліна Євгенівна

Начальник відділу

роботи з потерпілими

та страхувальниками,  бухгалтерського обліку

та фінансових питань

12.

ХМЕЛЬНИЦЬКЕ МІСЬКЕ

(м. Хмельницький)

(0-382)

67-08-06

МОЗОЛЮК

Тетяна Юріївна

Начальник відділу роботи

з потерпілими та страхувальниками

 

 33333333333

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України