Управління виконавчої дирекції Фонду у м.Києві
Головна » Анонси та новини » Новини

Чи оплатять заяви-розрахунки, які ФССУ прийняв, але не встиг профінансувати до 01 січня?

26.01.2023

Фонд соціального страхування України продовжував фінансувати лікарняні і декретні допомоги навіть у період найбільш активних бойових дій та упродовж 2022 року виплатив для 2,5 мільйона українців понад 17 мільярдів гривень допомог за лікарняними. Однак з 01 січня 2023 року ФССУ передав цю функцію до Пенсійного фонду України.

Чи оплатять заяви-розрахунки, які ФССУ прийняв, але не встиг профінансувати до 01 січня?

Наприкінці минулого року фахівці ФССУ здійснювали фінансування заяв-розрахунків в оперативному режимікошти для виплати допомог за лікарняними направлялись Фондом вже на наступний день після прийняття заяви-розрахунку від роботодавця.

Однак деякі заяви-розрахунки, прийняті ФССУ в останні дні грудня, залишились непрофінансованими на 01.01.2023 у зв’язку із завершенням бюджетного року.

Реєстр таких заяв-розрахунків було передано Пенсійному фонду України для проведення їх фінансуваннявідповідні реєстри заяв передали всі управління виконавчої дирекції ФССУ.

Водночас, до нас надходять звернення від працівників і їх роботодавців щодо відсутності фінансування за цими заявами.

● У такому разі уточнити причини можливо безпосередньо у Пенсійному фонді України, оскільки з 01 січня саме ПФУ є уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, реорганізація системи соціального страхування проходить на виконання Закону України від 21.09.2022 №2620 та постанов Кабінету Міністрів України від 15.11.2022 №1289 та від 02.12.2022 №1350.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України