Управління виконавчої дирекції Фонду у м.Києві
Головна » Анонси та новини » До уваги страхувальників

З 01 жовтня набуває чинності система інформування роботодавцями про здійснення виплат застрахованим особам

25.07.2018

Правління Фонду соціального страхування України затвердило систему оперативного інформування роботодавцями про здійснення виплат за лікарняними листками співробітникам шляхом надання до робочого органу виконавчої дирекції Фонду повідомлення. Механізм набуде чинності з 01 жовтня 2018 року, повідомлення за встановленою формою може бути надіслано роботодавцем в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису.

Повідомлення про проведення виплат за встановленою формою може бути надіслано роботодавцем в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення. Строк надсилання повідомленняупродовж місяця з дня проведення виплат.

Головна мета нововведеннязменшити ризик затримок при виплатах за лікарняними листками, збільшити контроль за дотриманням роботодавцями прав застрахованих осіб. І одночасно допомогти роботодавцям завдяки заміні перевірок використання коштів Фонду на попередній контроль і упередження помилок. Тобто, знизити для них ризик накладення штрафів. А в подальшому також зменшити навантаження шляхом спрощення звітності.

За новим порядком робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення після надходження заяви-розрахунку здійснюватимуть перевірку інформації, наведеної в ній, зокрема, правильність нарахування виплат, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ЄСВ тощо.

Докладніше нижче та на веб-порталі ФССУ за посиланням.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України