Управління виконавчої дирекції Фонду у Львівській області
Головна » Діяльність управління » Контроль за обгрунтованістю листків непрацездатності

Інформація про роботу фахівців з перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області за 2020 рік

15.02.2021

Робота головних спеціалістів відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області проводиться відповідно до посадових інструкцій та планів роботи відділу, які складаються щоквартально.

Основними напрямками роботи лікарів є: перевірка обґрунтованості видачі та продовження  листків непрацездатності (далі – ЛН), стану експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоров’я,  участь у роботі медико-соціальних експертних комісій (далі - МСЕК).

За  12 міс. 2020 лікарями проведено 25 планових  та 112 оперативних перевірок  закладів охорони здоров’я (далі – ЗОЗ) Львівської області, за результатами яких  складено відповідні довідки.        

Під час планових та оперативних перевірок закладів охорони здоров’я перевірено 2495 ЛН. Кількість ЛН, виданих з порушеннями Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом міністерства охорони здоров'я від 13.11.2001 № 455, складає - 103 ЛН. В тому числі, 13– необґрунтовано виданих та 39 - необґрунтовано продовжених.

За результатами перевірок ЗОЗ відшкодовано бюджету Фонду по необґрунтовано виданих  та продовжених листках непрацездатності у 2020 році 82603 грн., попереджено виплат на загальну суму 644337 грн.

           З порушеннями Інструкції  про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої від наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 03.11.2004 N 532/274/136-ос/1406. лікувально-профілактичними закладами області видано – 6137 листків непрацездатності.

           За 12 міс. 2020 фахівці відділу прийняли участь у 234 засіданнях МСЕК на яких розглядалися питання щодо продовження лікування, а також встановлення ступеню втрати працездатності потерпілим.

            Фахівцями проводиться щотижневий моніторинг виданих листків непрацездатності в розрізі закладів охорони здоров’я, який щомісячно направляється до Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації для прийняття відповідних заходів щодо зниження показників тимчасової непрацездатності. Показники моніторингу видачі листків непрацездатності в серпні 2020року були предметом обговорення на селекторній нараді з головами ЛКК під головуванням директора Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

               Окрім того, за 12 місяців 2021 року, фахівцями відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності розглянуто 1446 скарг, звернень та заяв з питань обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України