Головна » Прес-центр » Новини

У Луганській області відбувся семінар-нарада із страховими експертами з охорони праці

15.09.2017

14 вересня 2017 року в управлінні виконавчої дирекції Фонду у Луганській області за участю начальника управління Машко Наталії Миколаївни відбувся семінар-нарада із страховими експертами з охорони праці відділень управління виконавчої дирекції Фонду у Луганській області.

У семінарі також взяли участь: начальник відділу профілактики виробничого травматизму-головний страховий експерт з охорони праці управління Колосов Костянтин Володимирович та страховий експерт з охорони праці Чередниченко Лариса Іванівна.

Під час семінар-наради розглядалися наступні питання:

- результати позапланових перевірок стану умов і безпеки праці та профілактичної роботи. Завдання щодо поліпшення профілактичної роботи з попередження нещасних випадків та професійних захворювань;

- роль страхових експертів з охорони праці в підготовчій       роботі із збирання та оформлення матеріалів, проведення обстеження підприємства для уточнення умов праці з метою написання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці та в роботі комісії з розслідування професійних захворювань. Основні вимоги Порядку проведення розслідування професійних захворювань;

- порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці;

- аналіз роботи служби страхових експертів з охорони праці та стану виробничого травматизму і професійної захворюваності за І півріччя 2017 року.

Щодо аналізу роботи служби страхових експертів з охорони праці та стану виробничого травматизму і професійної захворюваності за І півріччя 2017 року, то до відділень управління надійшло 58 повідомлень про нещасні випадки на виробництві та 9 повідомлень про професійні захворювання. Страховими експертами з охорони праці взято участь у 59 розслідуваннях нещасних випадків, а також у 9 розслідуваннях причин виникнення професійних захворювань. У порівнянні з І півріччям 2016 року загальний травматизм на підприємствах страхувальників, що провадять свою діяльність на підконтрольній українській владі території, знизився на 18% (з 62 страхових випадків до 51). Рівень професійної захворюваності знизився у 2,8 разів (з 22 страхових випадків до 8).

Найбільш травмонебезпечними підприємствами є підприємства вугільної галузі – 27 випадків або 53% та заклади освіти – 6 випадків або 12%.

У розрізі виду пригоди значна кількість нещасних випадків, а саме 13 або 25%, сталися внаслідок падіння постраждалого під час переміщення; 10 випадків (20%) – внаслідок обрушення породи, ґрунту; 5 випадків (10%) – внаслідок дії високих температур; 4 випадки (8%) – в результаті дії предметів і деталей, що обертаються. Травми внаслідок тимчасового перебування у зоні бойових дій, не виконуючи роботи військового характеру, не зареєстровані.

Більшість страхових випадків – 32 (63%) сталися з організаційних причин, в тому числі внаслідок:

- невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 10 випадків (20%);

- порушення технологічного процесу – 8 випадків (16%).

З технічних причин сталося 9 випадків (18%), в тому числі внаслідок незадовільного технічного стану виробничих об’єктів, будівель, споруд – 6 випадків (12%).

З психофізіологічних причин сталося 10 випадків (19%), в тому числі внаслідок особистої необережності постраждалого – 8 випадків (16%).

Професійні захворювання зареєстровані у працівників підприємств з видобутку вугілля (8 осіб). Їм встановлено 16 професійних захворювань: 5 – хвороби вуха та сосковидного відростка, 7 – хвороби органів дихання, 3 – хвороби кістково-м’язової системи та 1 – вібраційна хвороба.

У І півріччі 2017 року складено 5 протоколів про адміністративні порушення за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок.

Також велику увагу під час проведення семінару-наради було приділено розгляду листа виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України «Про організацію моніторингу нещасних випадків» щодо оперативного інформування Мінсоцполітики про нещасні випадки, аварії, що трапилися в регіонах України, з метою своєчасного надання допомоги постраждалим від нещасних випадків на виробництві, а саме: необхідності організації моніторингу нещасних випадків, що підлягають спеціальному розслідуванню.

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України