Головна » Запитання - відповіді » Матеріальне забезпечення застрахованих осіб та потерпілих на виробництві

Як здійснити розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності особі, яка, крім за основним місцем роботи, працює на умовах цивільно-правового договору?

03.10.2018

Згідно з листом Міністерства соціальної політики України від 17.12.2017 № 571/0/86-17/218 у випадку, коли застрахована особа одночасно здійснює декілька видів діяльності (працює на умовах трудового договору, цивільно-правового договору чи є фізичною особою-підприємцем), розрахунок допомоги має здійснюватися окремо за кожним місцем діяльності аналогічно, як це визначено пунктом 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, для осіб, які працюють за сумісництвом.

Відповідно до зазначеного листа, обчислення середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору, може здійснюватися відповідно до абзацу першого пункту 2 та пункту 3 Порядку за місцем здійснення діяльності на умовах цивільно-правового договору, під час дії якого настав страховий випадок. При цьому розрахунок матеріального забезпечення для зазначених осіб має здійснюватися після подання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяці розрахункового періоду. Страховий стаж обчислюється за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

З метою контролю за використанням коштів Фонду до заяви-розрахунку необхідно додавати копію таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів щодо цивільно-правового договору, під час дії якого настав страховий випадок.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України