Головна » Запитання - відповіді » Матеріальне забезпечення застрахованих осіб та потерпілих на виробництві

Чи підлягає оплаті листок непрацездатності у зв'язку з побутовою травмою, якщо лікарем на бланку листка непрацездатності проставлена позначка про алкогольне сп'яніння?

03.10.2018

Відповідно до частини 1 статті 31 Закону № 1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

У свою чергу, частиною першою статті 23 Закону № 1105 визначено перелік підстав для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності, а саме: у пункті 5 зазначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності не надається у разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням.

Відповідно до пункту 4.2 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406, у разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з ним, робиться позначка про таке сп’яніння.

Враховуючи те, що тимчасова непрацездатність працівника настала в стані алкогольного сп’яніння, що підтверджено медичною документацією, комісія із соціального страхування при прийнятті рішення про надання матеріального забезпечення згідно з листками непрацездатності повинна керуватися результатами розслідування нещасного випадку проведеного відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.

Таким чином, підставою для застосування пункту 5 частини першої статті 23 Закону є наявність у листку непрацездатності відмітки про алкогольне сп’яніння та встановлення причинного зв’язку травми (захворювання) з алкогольним сп’янінням.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України