Головна » Запитання - відповіді » Медико-соціальні послуги

Хто має право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм?

28.02.2018

Статтею 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105) визначена єдина соціальна послуга за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Відповідно до статті 29 Закону № 1105 право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) має застрахована особа для забезпечення відновлення здоров’я.

Пунктом 3 частини першої статті 1 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464 визначено, що застрахована особа – фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок.

Згідно із статтею 19 Закону № 1105 право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом.

Отже, для отримання лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду особа повинна бути застрахованою за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на момент настання страхового випадку.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України