Головна » Запитання - відповіді » Медико-соціальні послуги

Що робити з автомобілем після 10 років експлуатації?

28.02.2018

Відповідно до пункту 6 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999, особа з інвалідністю, законний представник недієздатного інваліда отримує автомобіль на десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі.

Після закінчення зазначеного строку особа з інвалідністю може користуватися таким автомобілем до отримання нового або повернути його головному управлінню соціального захисту чи управлінню виконавчої дирекції Фонду на умовах згідно з пунктом 14 цього Порядку, а саме у разі заміни автомобіля інвалід або член сім’ї, якому передано право користування автомобілем, законний представник недієздатного інваліда на підставі письмової довідки управління виконавчої дирекції Фонду, форма якої затверджується Міністерством соціальної політики, знімає автомобіль з обліку в підрозділі Міністерства внутрішніх справ (далі – МВС) за місцем його реєстрації (номерні знаки і реєстраційні документи здаються до підрозділу МВС).

Після цього інвалід, законний представник недієздатного інваліда, дитини-інваліда повертає придатний до подальшої експлуатації автомобіль, що перебував у користуванні, управлінню виконавчої дирекції Фонду.

У разі коли під час огляду автомобіль визнано непридатним для подальшої експлуатації, інвалід або член сім'ї, якому передано право користування автомобілем, законний представник недієздатного інваліда, здає автомобіль на підприємство, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту.

Отриманий від підприємства, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, документ про здачу автомобіля інвалід, законний представник недієздатного інваліда, подає відповідному управлінню виконавчої дирекції Фонду.

Кошти, отримані за автомобілі, що перебували у користуванні інвалідів зараховуються на рахунки відповідних управлінь виконавчої дирекції Фонду.

Також відповідно до пункту 16 Порядку інваліду, законному представнику недієздатного інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, за їх бажанням може бути безоплатно переданий у власність після закінчення 10-річного строку експлуатації.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України