Головна » Діяльність Фонду » Статистичні дані

Надання медико-соціальних послуг за 2017 рік

30.01.2018

Забезпечення застрахованих осіб та потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання медичними та соціальними послугами протягом 2017 року здійснювалось відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

З метою забезпечення протягом звітного року застрахованих осіб і членів їх сімей послугами з реабілітаційного лікування виконавчою дирекцією Фонду здійснено закупівлю послуг з відновлювального лікування (медичної реабілітації) застрахованих осіб і членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Таким чином, протягом 2017 року для забезпечення реабілітаційним лікуванням придбано 25 398 путівок до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів та послуги з лікування отримали:

– 23 969 застрахованих осіб;

– 1 429 дітей у супроводі одного із батьків, або особи, яка їх замінює.

У 2017 році за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності лікування застрахованих осіб та членів їх сімей здійснювалось за 10 профілями у 95 реабілітаційних відділеннях 31 санаторію.

Згідно із зведеними звітними даними робочих органів виконавчої дирекції Фонду щодо забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, та на підставі їх аналізу, впродовж 2017 року у закладах охорони здоров’я було проліковано та забезпечено медичною реабілітацією 11 518 потерпілих на виробництві (в тому числі – медичною реабілітацією (відновною терапією) у санаторно-курортних закладах – 743 особи), серед яких внутрішньо переміщені особи становлять 460 потерпілих на виробництві.

Лікарськими засобами та виробами медичного призначення за 2017 рік в аптечних закладах було забезпечено 18 965 осіб, в тому числі 910 внутрішньо переміщених осіб.

Санаторно-курортним лікуванням за звітний період забезпечено 7 883 особи (інваліди внаслідок трудового каліцтва та супроводжуючі особи) відповідно до визначеної потреби, із яких 484 є внутрішньо переміщеними особами.

Протягом звітного періоду відповідно до укладених договорів із протезно-ортопедичними підприємствами було забезпечено 4 817 потерпілих на виробництві технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними та іншими виробами), серед яких – 157 внутрішньо переміщених осіб.

Спеціальними засобами пересування (колясками) протягом 2017 року забезпечено 263 потерпілих, в тому числі – 32 внутрішньо переміщені особи.

Впродовж 2017 року виплати на спеціальний медичний догляд отримали 744 інваліда внаслідок трудового каліцтва, на постійний сторонній догляд – 2521 особа, на побутове обслуговування – 3126 потерпілих, серед яких відповідно 177, 357 та 389 – внутрішньо переміщених осіб.

Також здійснювалось фінансування витрат на додаткове харчування 114 особам з інвалідністю, в тому числі для 24 внутрішньо переміщених осіб.

Зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, та слуховими апаратами було забезпечено 256 потерпілих, серед яких для 2 внутрішньо переміщених осіб профінансовано придбання слухових апаратів.

Крім цього, впродовж звітного періоду проводилась компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування для 3 936 інвалідів, в тому числі для 117 внутрішньо переміщених осіб.

Загальна чисельність внутрішньо переміщених осіб, що забезпечувались медичними та соціальними послугами з урахуванням вимог постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 11.12.2014 № 20 «Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції» (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12.01.2015 за № 6/26451), за звітний період складає 2 112 осіб.

За результатами проведеного аналізу встановлено, що протягом 2017 року, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», застраховані особи, в тому числі потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, забезпечувались медичними та соціальними послугами згідно з визначеною потребою в необхідному обсязі та відповідно до вимог чинного законодавства.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України