Головна » Запитання - відповіді » Взаємодія зі страхувальниками

Чи будуть проводитися перевірки Фондом в закладах охорони здоров'я, які знаходяться в процесі перетворення в комунальні некомерційні підприємства?

01.03.2018

Відповідно до частини другої статті 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) на відносини у сфері здійснення контролю за своєчасністю подання та достовірністю поданих роботодавцем відомостей щодо отримання коштів Фонду та дотримання порядку їх використання не поширюється дія Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Отже, мораторії на проведення перевірок, які встановлюються для органів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності не поширюються на перевірки, що проводяться органами Фонду соціального страхування України у страхувальників.

Інструкція про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затверджена постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 № 29 (далі – Інструкція № 29), залишається чинною відповідно до пункту 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105.

Згідно з підпунктом «е» пункту 3.6 Інструкції № 29 позапланові перевірки по коштах соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проводяться, зокрема, у разі, коли розпочато процедуру реорганізації чи припинення юридичної особи, закриття відокремленого підрозділу юридичної особи, припинення діяльності суб'єкта малого підприємництва, порушено провадження у справі про визнання банкрутом страхувальника або подано заяву про зняття з обліку страхувальника.

Враховуючи зазначене та керуючись вимогами Закону № 1105, Інструкції № 29, робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України проводяться позапланові перевірки у страхувальників, в т.ч. закладах охорони здоров’я, у яких розпочато процедуру реорганізації.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України