Головна » Запитання - відповіді » Матеріальне забезпечення застрахованих осіб та потерпілих на виробництві

Як оплачується листок непрацездатності при роботі вахтовим методом, якщо період непрацездатності збігається з періодом відпочинку працівника?

05.10.2018

Нарахування матеріального забезпечення по листку непрацездатності при роботі вахтовим методом здійснюється за загальним механізмом, визначеним Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, зі змінами (далі – Порядок № 1266), оскільки і у разі розрахунку суми середньоденної заробітної плати, і у разі виплати матеріального забезпечення по листку непрацездатності застосовуються календарні дні.

Крім того, Міністерство соціальної політики України у листі від 17.09.2015 № 529/18/99-15 надало роз’яснення, що Порядок № 1266 не передбачає особливостей обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам, які працюють на підприємстві вахтовим методом, тому для розрахунку допомоги у таких випадках застосовується механізм обчислення середньоденної заробітної плати, визначений пунктом 3 Порядку № 1266.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України