Головна » Діяльність Фонду » Профілактика виробничого травматизму » Перелік базових підприємств з охорони праці

З досвіду ефективного функціонування системи управління охороною праці у ПП "Виробничо-конструкторське об'єднання "МААНС" (м. Здолбунів, Рівненської області)

07.08.2018

Приватне підприємство «Виробничо-конструкторське об'єднання «МААНС» (далі – ПП «ВКО «МААНС») є одним з найбільших українських виробників сільськогосподарської техніки. Підприємство входить до групи компаній АВТОЛЕНД, яка понад 17 років імпортує та продає сільськогосподарську техніку найвідоміших світових брендів, а також культивує зернові культури на площі 6000 гектарів.

На сьогодні продукція компанії ПП «ВКО «МААНС» представлена жатками, візками до жаток, запасними частинами та витратними матеріалами до сільськогосподарської техніки. І хоча основний акцент підприємство робить на виготовленні сільськогосподарської техніки, компанія може запропонувати й іншу продукцію.

Чисельність працівників у ПП «ВКО «МААНС» становить понад 100 осіб. Підприємство має у своєму розпорядженні сучасні та функціональні виробничі приміщення площею 9000 кв. м.

Наявний висококваліфікований інженерно-технічний персонал, а також сучасне обладнання для розкрою, гнуття, штампування, термообробки, фрезерування, зварювання та шліфування металу дозволяють задовольнити навіть найвибагливішого клієнта.

Політика підприємства в галузі охорони праці, виробничої безпеки, навколишнього середовища є складовою частиною загальної політики підприємства і має пріоритетний характер.

У ПП «ВКО «МААНС» створено службу охорони праці, яку очолює інженер з охорони праці. Розроблено нормативні акти з питань охорони праці підприємства, зокрема, положення про службу охорони праці, положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, інструкції з охорони праці за професіями і видами виконуваних робіт, інші нормативно-правові акти, накази, що регулюють діяльність підприємства з питань охорони праці.

На підприємстві призначено осіб, відповідальних за виконання робіт з підвищеною небезпекою, утворено комісію з перевірки знань з питань охорони праці. На виконання робіт та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки підприємство отримало відповідні дозволи в управлінні Державної служби з питань праці України у Рівненській області.

Категорії працівників, які виконують роботи, де є потреба у професійному доборі, проходять психофізіологічну експертизу.

Усі працівники ПП «ВКО «МААНС» проходять за рахунок роботодавця необхідні попередні та щорічно періодичні медичні огляди. Для підтримання фізичного стану та заняття спортом для працівників та інших бажаючих на території підприємства створено комплекс «футбольної академії», що включає в себе двоповерхову будівлю із фітнес-клубом та міні-футбольне поле. Для відпочинку працівників обладнано актову залу, де проводяться концерти та інші розважальні заходи.

Працівники ПП «ВКО «МААНС» забезпечені спецодягом (із логотипом підприємства), виготовленим на замовлення в одній із європейських країн, та необхідними засобами індивідуального захисту, які відповідають європейським стандартам.

Допуск до самостійної роботи новоприйнятих працівників здійснюється після проходження попереднього медогляду, проведення службою охорони праці вступного інструктажу з питань охорони праці, первинного інструктажу на робочому місці, необхідного спеціального навчання і перевірки знань з питань охорони праці та після проходження стажування.

Для забезпечення належних умов праці працівникам безпосередньо у цехах створено кімнати для прийому їжі, побутові приміщення, душові кабінки. Виробничі цехи підприємства обладнані системою припливно-витяжної вентиляції, аспірації та аерації, автоматично регулюється обігрів приміщень в холодну пору року. Робочі місця у цехах пронумеровані. Кожне робоче місце обладнане таким чином, щоб сприяти найбезпечнішому виконанню робіт.

Ефективне функціонування системи управління охороною праці на ПП «ВКО «МААНС» дозволило забезпечити безпечну працю працівників, правильно використовувати устаткування, забезпечити належний контроль за виконанням технологічного процесу. Від початку провадження виробничої діяльності ПП «ВКО «МААНС» не має виробничого травматизму.

 

До відома:

Адреса: вул. Грушевського, 28, м. Здолбунів, Рівненська область

Телефон/факс: +38 (03652) 2-36-34, +38 (03652) 2-36-29

E-mail: vko.maans@gmail.com

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України