Головна » Запитання - відповіді » Взаємодія зі страхувальниками

Трудові відносини фактично становили 20 днів, а сплата страхових внесків зазначена як за 30 днів. Яка кількість днів зараховується до страхового стажу?

14.06.2019

Що стосується зарахування до страхового стажу кількості днів з моменту початку трудових відносин, то страховий стаж, відповідно до частини 1 статті 21 Закону № 1105, це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях. А отже, не має значення скільки застрахована особа перебувала у трудових відносинах, але якщо за особу, яка пропрацювала 20 днів, було сплачено єдиний внесок у розмірі, не меншому, ніж мінімальний страховий внесок, то такій особі страховий стаж зараховується як повний календарний місяць.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України