Головна » Запитання - відповіді » Взаємодія зі страхувальниками

Чи враховується в страховий стаж період перебування жінки у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, якщо вона не перебувала у трудових відносинах з роботодавцем?

13.05.2019

Відповідно до частини 1 статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105) до страхового стажу за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності зараховується період перебування застрахованої особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як період, за який сплачено страхові внески (єдиний соціальний внесок), виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

У свою чергу, така відпустка застрахованій особі повинна бути надана відповідно до Закону України «Про відпустки».

Слід зазначити, що дані персоніфікованого обліку, вказані у формах ОК-7 та ОК-5 до 2016 року, містять інформацію щодо сум, з яких було сплачено єдиний внесок органами соціального захисту населення за період отримання державної допомоги при народженні дитини, і не містять інформацію про факт перебування таких осіб у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а тому такий період на підставі даних, зазначених у довідках ОК-7 та ОК-5, до страхового стажу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності не зараховується.

Додатково повідомляємо, що відповідно до частини 4 статті 21 Закону № 1105, починаючи з 01 січня 2016 року, протягом яких особа не підлягала страхуванню за цим Законом, але нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», прирівнюється до страхового стажу при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Отже, зазначений заявницею період (отримання допомоги при народженні дитини, яка виплачується особі протягом трьох років) враховується до страхового стажу за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності лише з 01.01.2016 року (роз’яснення Міністерства соціальної політики України від 10.04.2018 № 530/0/51-18/218).

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України