Головна » Запитання - відповіді » Взаємодія зі страхувальниками

Якщо страхувальник самостійно виявив помилку в сумах допомоги за минулі періоди, Звіт по заборгованості не подається? Чи достатньо надіслати письмове повідомлення про факт виявлення помилки?

19.04.2019

Якщо страхувальник самостійно виявив помилку при нарахуванні виплат за минулі періоди, внаслідок яких сума допомоги була завищена, Звіт по заборгованості до відділення робочого органу виконавчої дирекції Фонду не подається.

Пунктом 13 Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12, визначено, що у разі виявлення страхувальником помилок при нарахуванні виплат за минулі періоди (за межами діючого бюджетного року) надлишково нараховані та виплачені кошти повертаються страхувальником до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення та одночасно надсилається обґрунтоване письмове пояснення щодо причин повернення страхових коштів.

Отже, страхувальнику при виявлені надлишково нарахованих сум матеріального забезпечення, що профінансовано робочим органом виконавчої дирекції Фонду або його відділенням, необхідно:

1) повернути зазначені кошти на рахунок робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення за своїм місцезнаходженням (місцем проживання);

2) письмово листом повідомити відповідний робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення, в якому:

- зазначити суму повернутих коштів, дату їх повернення та копію платіжного документу з відміткою банківської установи про його виконання, а також зазначити за який період повертаються кошти (реквізити заяви-розрахунку або дату нарахування матеріального забезпечення страхувальникам по страхових випадках до 01.01.2011);

- у разі здійснення фінансування видатків на підставі заяви-розрахунку зазначити дані про застрахованих осіб, по яких здійснено зменшення сум профінансованого матеріального забезпечення, а саме: прізвище, ім'я, по батькові застрахованої особи, її номер страхового свідоцтва (ідентифікаційний номер) або серію та/або номер паспорта, серію та номер листка непрацездатності, у разі необхідності, виправлену кількість днів тимчасової непрацездатності та суму матеріального забезпечення;

- зазначити причини зменшення суми матеріального забезпечення (причини, що призвели до невірного розрахунку суми матеріального забезпечення).

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України