Головна » Запитання - відповіді » Матеріальне забезпечення застрахованих осіб та потерпілих на виробництві

Працівниці надано дектретну відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами. В результаті передчасних пологів народилося мертве дитя. Як правильно оформити повернення на роботу?

11.10.2019

Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

 

Оскільки допомога по вагітності та пологах надається як компенсація втраченого заробітку, то у разі виходу на роботу до закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами застрахована особа повинна повернути частину допомоги за період з дня виходу до закінчення відпустки, оскільки за цей період їй буде нараховуватися заробітна плата.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України