Головна » Прес-центр » Новини

Повідомлення щодо зловживань зі встановленням професійних захворювань у Львівській області

13.12.2019

У зв’язку з поширенням у ЗМІ інформації про викриття співробітниками Служби безпеки України махінацій з виплатами Фонду соціального страхування у Львівській області виконавча дирекція Фонду повідомляє наступне.

Співробітники Служби безпеки України дійсно викрили махінації із страховими виплатами через професійні захворювання, однак внаслідок зловживань не посадових осіб органів Фонду, а посадовців спеціалізованої медичної установи.

Співробітники служби встановили, що голова однієї з лікарських експертних комісій (ЛЕК) протягом року спільно з іншими посадовцями безпідставно встановлювали працівникам місцевих промислових підприємств діагнози щодо набуття профзахворювань. Сфальсифіковані медичні висновки у подальшому використовували для отримання щомісячних страхових виплат. Фонд не встановлює діагнози щодо набуття профзахворювань, а призначає страхові виплати згідно визначених чинним законодавством документів.

У свою чергу управлінням виконавчої дирекції Фонду у Львівській області виплати потерпілим припинено до вирішення справи в суді. Як потерпілою стороною проводиться робота щодо заявлення цивільного позову у кримінальній справі про стягнення нанесеної Фонду шкоди.

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України