Головна » Прес-центр » Новини

Представники Фонду взяли участь у виїзній нараді в зоні Чорнобильської катастрофи

22.03.2021

Сьогодні, 22 березня, заступниця директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Владислава Хижняк і начальниця управління страхових виплат і матеріального забезпечення Світлана Зарубіна взяли участь у робочій поїздці Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів до зони Чорнобильської катастрофи.

Фонд соціального страхування України здійснює соціальний захист декількох тисяч застрахованих осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Так, для працівників, віднесених до І–ІІІ категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по тимчасовій непрацездатності, у тому числі по догляду за хворими дітьми, виплачується в розмірі 100% середньої заробітної плати та не залежить від тривалості страхового стажу.

Крім того, допомога по вагітності та пологах жінкам, віднесеним до І–ІІІ категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається Фондом за збільшений період – 180 календарних днів проти 126 днів у загальних випадках.

Упродовж 2020 року розмір фактичних витрат на пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно наданих страхувальниками заяв-розрахунків загалом склав 34,4 млн грн.

Зазначимо, що з державного бюджету відшкодовуються Фонду витрати, пов'язані з оплатою особам, застрахованим у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, листків непрацездатності за період лікування в санаторіях, виплати понад установлені законодавством розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності (у тому числі допомоги по догляду за хворою дитиною), вагітності та пологах.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України