ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
повернутись 

Надання медико-соціальних послуг за 2019 рік

23.03.2020

Забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України застрахованих осіб та потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання медичними та соціальними послугами протягом 2019 року здійснювалось відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Згідно звітних даних робочих органів виконавчої дирекції Фонду протягом 2019 року лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань отримали 32 435 застрахованих осіб і членів їх сімей, у тому числі 115 внутрішньо переміщених осіб.

Впродовж 2019 року у закладах охорони здоров’я було проліковано та забезпечено медичною реабілітацією 9 690 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, серед яких 373 внутрішньо переміщених осіб.

Лікарськими засобами та виробами медичного призначення за минулий рік було забезпечено 18 760 потерпілих, в тому числі 840 внутрішньо переміщених осіб.

Санаторно-курортним лікуванням забезпечено 10 469 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, із яких 910 є внутрішньо переміщеними особами.

Протягом звітного періоду технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям, спеціальними засобами для самообслуговування, особистого догляду, орієнтування, спілкування та обміну інформацією тощо) забезпечено 5 205 потерпілих, серед яких – 206 внутрішньо переміщених осіб.

Спеціальними засобами пересування (колясками) протягом 2019 року забезпечено 318 осіб з інвалідністю, в тому числі – 29 внутрішньо переміщених осіб.

Виплати на спеціальний медичний догляд отримали 692 особи з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, на постійний сторонній догляд – 2 289 осіб, на побутове обслуговування – 2 817 потерпілих, серед яких відповідно 143, 279 та 292 – внутрішньо переміщені особи.

Також у 2019 році здійснювалось фінансування витрат на додаткове харчування 109 потерпілим, в тому числі для 18 внутрішньо переміщених осіб.

Зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, та слуховими апаратами було забезпечено 256 потерпілих.

Крім цього, впродовж 2019 року виплачена компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування для 3 305 осіб з інвалідністю, в тому числі для 90 внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Загальна чисельність внутрішньо переміщених осіб-потерпілих, що забезпечувались протягом 2019 року медичними та соціальними послугами за рахунок коштів Фонду відповідно до вимог постанови правління Фонду від 12.12.2018 № 27 «Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для внутрішньо переміщених осіб», за звітний період складає 2 143 потерпілих.

Таким чином, за результатами проведеного аналізу встановлено, що протягом 2019 року, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», застраховані особи та потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань забезпечувались медичними та соціальними послугами згідно з визначеною потребою, встановленою періодичністю, в необхідному обсязі та відповідно до вимог чинного законодавства.

 

версія для друку
повернутись