ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
повернутись 

Як забезпечується автомобілем потерпілий, за наявності у нього протипоказань до керування автомобілем?

28.02.2018

Особи, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, забезпечуються автомобілями відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999, із змінами (далі – Порядок).

Відповідно до Порядку, у разі наявності у особи з інвалідністю протипоказань до керування автомобілем, право керування автомобілем передається члену його сім’ї. До членів сім’ї інваліда належать особи, які проживають разом з ним, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, опіки або піклування над неповнолітніми дітьми (пункт 3 Порядку).

Не береться на облік особа з інвалідністю, яка має відповідні медичні показання для забезпечення автомобілем з ручним керуванням та протипоказання до керування автомобілем у разі відсутності члена сім’ї, який проживає і зареєстрований за місцем проживання та реєстрації інваліда і якому інвалід міг би передати право користування автомобілем (пункт 5 Порядку).

 

версія для друку
повернутись