ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
повернутись 

01.03.2018

Чи можливо використовувати лікувально-профілактичними закладами факсиміле підпису головного лікаря при оформленні листків непрацездатності застрахованим особам поза постійним місцем їх проживання і роботи?

 

Згідно із пунктом 1 статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Порядок заповнення листка непрацездатності визначено Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 №532/274/136-ос/1406 (далі – Інструкція № 532).

Пунктом 3.8 Інструкції № 532 передбачений порядок заповнення листків непрацездатності особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи. Так, листок непрацездатності зазначеним особам видається за підписом головного лікаря, що засвідчується круглою печаткою закладу охорони здоров’я. Використання факсимільного підпису головного лікаря Інструкцією № 532 не передбачено. Запис здійснюється у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю» із обов’язковим записом у медичних картах амбулаторного чи стаціонарного хворого.

Враховуючи зазначене, лише виданий у встановленому порядку листок непрацездатності може бути підставою для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах.

 

версія для друку
повернутись