ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
повернутись 

Контроль за використанням коштів Фонду за 2017 рік

30.01.2018

Відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» одним із основних завдань Фонду та його робочих органів є здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду.

Протягом 2017 року проведено понад 47 тис. перевірок страхувальників щодо використання коштів Фонду соціального страхування України, що майже на 10 тис., або на 17,2 % менше, ніж у 2016 році. За результатами перевірок у 2017 році винесено понад 21 тис. рішень про повернення сум неправомірних витрат та застосування фінансових санкцій на загальну суму понад 36 млн гривень.

Відповідно до норм права, визначених Кодексом України про адміністративні правопорушення, до посадових осіб страхувальників, які допустили порушення, застосовано адміністративні стягнення та накладено близько 13 тис. штрафів на загальну суму понад 2 млн гривень.

Позаплановими перевірками, проведеними у 2017 році до моменту фінансування Фондом страхувальників, упереджено неправомірне використання коштів Фонду на загальну суму понад 1 млн гривень.

Керуючись загальнодержавними ініціативами зменшення навантаження на страхувальників-роботодавців, у 2018 році Фондом впроваджується превентивна система контролю.

 

версія для друку
повернутись