Сумське обласне відділення Фонду
Головна » Діяльність відділення » Оздоровчі заходи

Лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях оздоровниць України в 2017 році

28.03.2017

На Сумщині за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в 2017 році для лікування застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України згідно з заявками закладів охорони здоров’я області передбачено 653 путівки, 74 путіки з них - для  лікування дитини в супроводі дорослого.

Згідно з чинною практикою розподіл путівок до реабілітаційних відділень оздоровниць  виконавча дирекція обласного відділення Фонду здійснює на підставі договорів  із лікувальними закладами. У 2017 році такі договори укладено з п’ятьма закладами: КЗ Сумської обласної ради «Сумська обласна клінічна лікарня», КЗ Сумської обласної ради «Сумський обласний кардіологічний диспансер», КЗ «Сумська обласна дитяча клінічна лікарня», КЗ Сумської обласної ради «Обласний клінічний перинатальний центр», КЗ Сумської обласної ради  «Сумський обласний госпіталь ветеранів війни».

Путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів видаються безкоштовно лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині у супроводі одного із застрахованих батьків (опікуна, піклувальника), згідно з висновком відбіркової комісії лікувального закладу щодо направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у якому вона перебуває на стаціонарному лікуванні, за наявності довідки страхувальника.

Відбір і направлення хворих на лікування в реабілітаційні відділення здійснюється на умовах, передбачених положеннями про порядок медичного відбору хворих і направлення їх на санаторний етап лікування до реабілітаційних відділень відповідних профілів.

         Виконавча дирекція Сумського  обласного відділення Фонду може забезпечити путівками застрахованих осіб, які перенесли гострий інфаркт міокарда або операції на серці та магістральних судинах; операції на органах шлунково-кишкового тракту; гострі церебральні порушення – інсульти; операції на органах опори та руху, а також післяопікові хворі; хворі з порушенням ендокринної системи – цукровий діабет. З ІІ кварталу 2017 року ще за трьома профілями - після хірургічного втручання на органах сечостатевої системи та після оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно – хвильової літотрипсії, після операцій на легенях, а також медико-психологічної реабілітації учасників АТО.

Пройти курс реабілітаційного лікування застраховані особи та члени їх сімей можуть у провідних оздоровницях України: санаторії «Кристал» ПрАТ «Трускавецькурорт»; санаторіях «Полтава» , «Миргород». Хорол», «Березовий гай» ПрАТ «Миргородкурорт»; санаторіях ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» - «Роща» та «Березівські мінеральні води» Харківської області; «Карпати» Закарпатської області; «Скадовськ» Херсонської області; «Лермонтовський» Одеської області; «Авангард», «Хмільник»  Вінницької області; імені Пирогова м.Одеса; «Шаян» Закарпатської області; санаторії «Лаванда» Львівської області; санаторії «Черче»  Івано-Франківської області; «Ярина» (Конвалія) Львівської області.

Медична  реабілітація в умовах санаторно-курортних закладів України допомагає скоротити терміни тимчасової непрацездатності, зменшити показник первинної інвалідності та повністю відновити здоров’я застрахованих осіб.

З метою збільшення соціальних послуг з медичної реабілітації застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду та підвищення якості відбору хворих на відновлювальний етап лікування; Сумським обласним відділенням Фонду  проводиться роз’яснювальна робота серед населення  щодо можливості відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України за рахунок коштів Фонду, використовуючи засоби масової інформації: друковані видання, телебачення, радіо, інтернет.

 Так, у 2017 році кількість заявок від лікувально-профілактичних закладів збільшилась на 370 путівок порівняно з 2016 роком.

За перший квартал поточного року реабілітаційний курс лікування отримали 98 застрахованих осіб та 11 дітей у супроводі дорослих, на що було спрямовано 1 270, 0 тис. грн. соцстрахівських коштів.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності