Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Діяльність управління » Профілактика виробничого травматизму

СЕРЕД ПРІОРИТЕТІВ - ОХОРОНА ПРАЦІ

30.11.2017

Шосткинське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області  здійснює профілактику нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на території міста хіміків та району серед 2207 роботодавців: 1389  юридичних осіб та 818 фізичних осіб – суб’єктів господарської діяльності.

     Обов'язок роботодавця, відповідно до ст.13 Закону України «Про охорону праці», полягає у створенні на кожному робочому місці умов праці відповідно до нормативно-правових актів, забезпеченні додержання вимог законодавства про охорону праці. Завдання Фонду надати необхідні консультації, сприяти у створенні ефективної системи управління охороною праці, брати участь у розробленні інструкцій з охорони праці, положень, інших нормативних документів з охорони праці підприємства,  у навчанні спеціалістів з питань охорони праці, в роботі комісій підприємств з охорони праці, з перевірки знань, з розслідування нещасних випадків тощо.

         На жаль, не завжди виконання трудових обов’язків є безпечним. За 10 місяців 2017 року у Сумській області сталося 78 нещасних випадків (2 із смертельним наслідком). У Шосткинському районі  зафіксовано 13 нещасних випадків (1 із смертельним наслідком). Якщо одержана травма пов’язана з виробництвом, то  Фонд забезпечує   виплату одноразової допомоги в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого, здійснює щомісячні виплати та надає соціальні послуги з медичної та соціальної реабілітації, а це - лікування в профільних закладах та санаторно-курортне лікування, лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, забезпечення інвалідів праці необхідними ліками, автомобілями, інвалідними колясками, протезно-ортопедичними виробами тощо.

         За 10 місяців поточного року на страхові виплати постраждалим Шосткинське відділення спрямувало  4,7 млн. грн.,  3,2 млн. грн. з яких склали щомісячні виплати, 0,1 млн. грн. - одноразова допомога, 0,6 млн. грн.- виплати членам сім’ї потерпілого, 0,8  млн. грн. - витрати на медичну та соціальну допомогу.

    Одним з ефективних заходів для забезпечення повноцінної профілактики є планові періодичні перевірки стану охорони праці на підприємствах. Метою перевірок є вивчення стану умов і безпеки праці для подальшого надання в межах компетенції допомоги у вдосконаленні системи управління охороною праці, а також для того, щоб нагадати керівникам про їх відповідальність за життя і здоров'я працюючих, спонукати їх до реальних дій задля усунення причин, які можуть призвести до травматизму та загибелі людей.

    Відділення  використовує й інші напрями профілактичної роботи: участь у нарадах, "круглих столах", у роботі комісій з перевірки знань з питань охорони праці працівників, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань профілактики виробничого травматизму. Це дає можливість покращити знання працівників з питань охорони праці, вкотре наголосити на необхідності дотримання нормативних вимог з охорони праці і  таким чином зменшити кількість нещасних випадків, які стались з організаційних причин.

     Побудова відносин Фонду з роботодавцями на засадах рівноправних партнерських відносин, взаємоповаги, надання кваліфікованої методичної і практичної допомоги, а не примусу вчиняти певні дії шляхом проведення перевірок, повинна забезпечити позитивний результат, який буде виражатися досягненням головної мети: збереження найвищої цінності - життя, здоров'я і працездатності найманих працівників.

    Шосткинське відділення   Фонду   готове до співпраці з усіма суб’єктами господарської діяльності з окресленого кола питань.

         Наша адреса – м. Шостка, вул. Шевченка, 8, телефон 7-27-80,  e-mail:  shos.su@fssu.gov.ua

 

М.Ситий,

страховий експерт з охорони

праці  Шосткинського відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування

України у Сумській області

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України