Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

ПРО БЕЗПЕКУ ПРАЦІ В МЕДИЦИНІ

26.12.2017

 

Семінар на тему: «Безпека праці в закладах охорони здоров’я області» було проведено в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області.

 Участь у заході взяли керівний склад управління, страхові експерти з охорони праці його відділень, представники управління Держпраці у Сумській області, обласної ради профспілок, управління охорони здоров’я облдержадміністрації та відділу охорони здоров’я Сумської міської ради, відповідальні особи з питань охорони праці закладів охорони здоров’я області.

Мета заходу – сприяння створенню належних, безпечних і здорових умов трудового процесу працівникам сфери охорони здоров’я.

Відкрив засідання заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Михайло Савченко. У своєму виступі він звернув увагу на зростання виробничого травматизму у закладах та установах сфери охорони здоров’я області, значимості профілактики нещасних випадків та на основних завданнях і функціях Фонду.

Про стан охорони праці в лікувально-профілактичних закладах області інформував представник управління Держпраці у Сумській області Сергій Тимошенко. Він зазначив, що наразі проведено перевірку окремих медичних установ з питань дотримання нормативно-правових актів з охорони праці в частині створення безпечних умов праці. Стан охорони праці у перевірених закладах перебуває на незадовільному рівні і потребує термінового усунення виявлених порушень і недоліків, зокрема, стосовно робіт з підвищеною небезпекою (експлуатація балонів, які знаходяться під тиском). Звернув увагу на проведенні навчання із загальних питань з охорони праці та якості проведення інструктажів.

Начальник відділу - головний страховий експерт з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області Владислав Єрмоленко у своєму виступі проаналізував стан виробничого травматизму та професійної захворюваності та назвав основні причини настання страхових випадків та прокоментував аналітичні матеріали щодо ушкоджень здоров’я у працівників лікувально-профілактичних закладів. Він також зупинився на показниках страхових випадків порівняно з економічно розвинутими країнами, проблемах виявлення професійних захворювань. Акцентував увагу присутніх на пріоритетах стосовно запобігання виробничих травм та професійно зумовлених захворювань. Зокрема зазначив, що мета і завдання нашої спільної роботи повинні бути спрямовані на усвідомлення кожною особою, залученою до виробничого процесу, важливості дотримання безпечних умов праці, відповідальності за власне життя та життя оточуючих, розуміння та сприйняття безпечної поведінки як життєву необхідність. Закликав до більш тісної співпраці з страховими експертами з охорони праці Фонду в частині проведення нарад, семінарів, розробленні нормативних актів, які діють в установах, тощо.

Головний технічний інспектор праці обласної ради профспілок Олександр Ткаченко наголосив на сучасному підході до створення безпечних умов праці, зокрема, на формуванні у працівників ризик-орієнтованого мислення з метою обмеження можливості виникнення небезпечних умов на робочих місцях. Він рекомендував учасникам семінару посилити вимоги  до себе  і  працівників закладів, в яких вони працюють, в частині створення безпечного виробничого процесу та належного контролю за виконанням вимог інструктивних документів з охорони праці.

Провідний інженер з охорони праці КУ «Сумська міська клінічна
лікарня №1»
Володимир Белевич довів до присутніх інформацію про позитивний досвід організації роботи служби з охорони праці. Він також інформував про шляхи вирішення проблемних питань, які є характерними і для інших медичних закладів. Зокрема, про навчання з питань охорони праці, отримання дозволу на певні види робіт з підвищеною небезпекою, забезпечення ЗІЗ тощо. Виступаючий вказав на відсутність методологічної допомоги відповідальним особам з питань охорони праці в лікувально-профілактичних закладах з боку відділу охорони здоров’я Сумської міської ради та управління охорони здоров’я Сумської ОДА, а також на низький рівень фінансування охорони праці.

Про практичні погляди щодо організації навчання та перевірки знань з питань охорони праці в закладах сфери охорони здоров’я інформував Сергій Метельов начальник відділу - страховий експерт з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму Сумського міського відділення управління Фонду соціального страхування України у Сумській області. У його виступі йшлося про основні вимоги до навчання та перевірки знань, які проводяться на підприємстві, критерії до відповідних комісій та матеріально-технічної бази установ. При цьому С. Метельов видав присутнім на семінарі пам’ятки щодо процедури проведення навчання.

Учасники заходу отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання.

Підбиваючи підсумки, Михайло Савченко зауважив, що страхові експерти з охорони праці є радниками та консультантами для підприємств, установ та закладів, і  запропонував частіше запрошувати їх на проведення семінарів, нарад, залучати розробки нормативних документів та вирішення інших питань щодо створення безпечних умов праці.

 

 

Відділ профілактики

виробничого травматизму

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України