Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

СЕМІНАР З БЕЗПЕКИ ПРАЦІ У СПОРТІ

13.06.2018

            Під головуванням в.о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області Олександра Новака відбувся семінар на тему: «Запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням в спорті. Соціальний захист працівників сфери фізичної культури і спорту».

           Мета проведеного заходу - об’єднання зусиль задля досягнення мети у створенні на робочих місцях спортсменів та тренерів умов праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо їх прав у галузі охорони праці та сфері соціального страхування.

           Зібрання відбулось на базі управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області за участі керівного апарату управління, представників управління Держпраці у Сумській області, міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду, обласної ради профспілок, управління молоді та спорту облдержадміністрації і керівників 25 організацій та установ області, які належать до сфери управління Міністерства молоді та спорту України. Загалом  участь у заході взяло близько 30 осіб.

           Відкриваючи засідання, Олександр Новак звернув увагу на актуальності та необхідності проведення подібних зустрічей, їх значимості для формування безпечних умов праці та ознайомив з наданням Фондом матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг. Він також  проінформував про  розмір витрат, які здійснив Фонд протягом першого кварталу 2018 року.

           Завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму управління Держпраці у Сумській області Олена Влізько у своєму виступі зробила акцент на причинах і видах подій виробничих травм та домінантних напрямах роботи щодо запобігання нещасним випадкам під час навчально-тренувальної діяльності.

           Начальник відділу-головний страховий експерт з охорони праці з профілактики страхових випадків управління Владислав Єрмоленко під час виступу зупинився на соціальному захисті працівників сфери фізичної культури та спорту. Зокрема, на особах, які підлягають страхуванню від нещасного випадку, видах страхових виплат та інших витратах на відшкодування шкоди, основних аспектах порядку їх нарахування тощо. Інша частина його виступу стосувалась висвітлення профілактичних заходів, які спрямовані на поліпшення умов та підвищення рівня безпеки праці.

           Олександр Ткаченко, головний технічний інспектор праці обласної ради профспілок, розповів про важливість та необхідність контролю професійними спілками за реалізацією конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності. Він зверну увагу на значенні колективного договору, розробленого з урахуванням розділу щодо питань охорони праці. Також довів до присутніх загальні вимоги до роботодавців стосовно створення безпечних умов виробничого процесу та створення належного контролю за дотриманням працівниками нормативно-правових актів з питань охорони праці.

           Учасники заходу також отримали відповіді на низку питань, що стосувались соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та профзахворювань, створення та забезпечення належного функціонування системи управління охороною праці в установах та організаціях, а також пакет типових інструкцій, норм, положень та інших документів з охорони праці, які повинні бути на підприємстві.

 

                                                                    Відділ з профілактики страхових    

      випадків управління

 

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України