Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ І ДОСТОЙНЕ ЖИТТЯ

12.10.2018

ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ І ДОСТОЙНЕ ЖИТТЯ

Начальник відділу з профілактики страхових випадків–головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Владислав Єрмоленко взяв участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Гідна праця – основа гідного життя», де обговорили питання нелегальної праці та виплати заробітної плати в «конверті», створення належних, безпечних та здорових умов праці.

Захід відбувся в Сумській облдержадміністрації з нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю, який відзначається щорічно 7 жовтня.  Засідання відбувалося за участю представників департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, управління Держпраці у Сумській області, ДФС у Сумській області, обласної ради профспілок, обласної організації роботодавців «Сумський регіон» та Сумського обласного центру зайнятості.

Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський зазначив, що працівник, який погоджується виконувати трудові обов’язки без належного оформлення, втрачає право на пенсію, субсидію, виплату лікарняних, відпустку, виплати у зв’язку з втратою працездатності (через нещасний випадок чи професійне захворювання), допомогу при вагітності і пологах, державну допомогу сім’ям з дітьми, допомогу малозабезпеченим сім’ям тощо.

Якщо представники управління Держпраці у Сумській області виявлять порушення умов праці, зокрема, роботу працівників, котрі не оформлені згідно з вимогами законодавства, то до підприємства будуть застосовані штрафні санкції. Розмір такого штрафу складає 30 мінімальних заробітних плат. Також доведеться оформити нелегальних працівників.

Начальник відділу з профілактики страхових випадків–головний страховий експерт з охорони праці Владислав Єрмоленко зазначив, що гідна праця - це не лише офіційне працевлаштування та сплата роботодавцем належних внесків. Це також створення безпечних та нешкідливих умов праці. Зокрема, умов, які сприятимуть запобіганню виробничим травмам та професійним захворюванням або іншим випадкам загрози здоров’я, викликаним умовами праці. Він зауважив, що за відсутності офіційного працевлаштування працівники втрачають право на гарантовані державою виплати за соціальним страхуванням.

 

 

 

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України