Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ'Ю НА СУМСЬКОМУ ТЕЛЕКАНАЛІ АКАДЕМ TV

14.03.2019

        Начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Віра Лаврик виступила на сумському телеканалі Академ TV.

        Під час інтерв’ю, яке тривало майже півгодини, Віра Іванівна докладно розповіла про діяльність управління та проблемні питання, які доводиться вирішувати.

        Як зауважила керівник сумських соцстрахівців, серед пріоритетних напрямів роботи  є забезпечення державними соціальними гарантіями застрахованих осіб, потерпілих на виробництві, внаслідок професійних захворювань та членів їх сімей: здійснення виплат за листками непрацездатності, допомога по вагітності, пологах та на поховання. Поряд з цим управління фінансує щомісячні страхові виплати та надає одноразову допомогу потерпілим на виробництві та членам їх сімей. Ми також гарантуємо курс реабілітаційного лікування після перенесених важких захворювань і травм. Водночас турбуємося про осіб з інвалідністю, які повністю або частково втратили працездатність внаслідок професійної діяльності,тощо. 
        Нині під страховим захистом Фонду в області перебуває понад 260 тисяч застрахованих осіб, тобто працюючих, та більше 5 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей. Так, за 2018 рік на виплату матеріального забезпечення працюючим було спрямовано понад 2
40 млн грн.
Значні кошти було виділено для фінансової підтримки потерпілих на виробництві і членів їх сімей. Загалом вони одержали страхові виплати на загальну суму близько 160 млн грн. Прикметно, що Фонд здійснив осучаснення страхових виплат і  перерахував їх розмір, що дозволило збільшити їх у середньому на понад 20 відсотків.
        Чимало зусиль докладено до організації відновлювального лікування трудівників і членів їх родин після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях провідних санаторно-курортних закладів України. За соцстрахівські кошти в оздоровницях побувало більше 700 осіб.
        Проте доводиться вирішувати і низку злободенних проблем, які постають у роботі.
Сьогодні у центрі уваги керівників і спеціалістів управління перебувають питання ефективного використання коштів Фонду на надання матеріального забезпечення застрахованим особам і, зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності

   Активізація роботи в зазначеному напрямі обумовлена суттєвим збільшенням витрат за названою статтею видатків. Так, упродовж минулого року фінансову підтримку від Фонду на Сумщині одержало понад 100 тисяч осіб. При цьому на надання матеріального забезпечення, а це – допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах і на поховання торік було спрямовано на одну третину коштів більше, ніж у 2017 році. В грошовому еквіваленті витрати зросли на понад 60 мільйонів гривень.   

         Першочергову роль у цьому відіграли об’єктивні причини. Серед них – зростання розміру мінімальної заробітної плати, збільшення кількості випадків та днів непрацездатності внаслідок зростання рівня захворюваності серед працюючого населення.

          Проте до небажаного результату призвела й низка субєктивних причин. Тут, насамперед, далися взнаки недоліки в організації та якості проведення експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоровя. Як виявили фахівці управління при перевірці лікувальних закладів, кожен 9-й такий документ у 2018 році було оформлено з порушеннями. Трапляються випадки, коли застраховані особи одержують листки непрацездатності в неіснуючих медичних закладах. Тож загальна кількість «лікарняних» упродовж року зросла майже на 6 тисяч.

         Відтак, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Сумській області стурбоване зростанням витрат при наданні матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду і розробило дієвий план заходів для поліпшення становища.

          Ми провели ряд ділових зустрічей з керівництвом медичної сфери області. Розроблено та видано спільний з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації наказ щодо посилення контролю за обгрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, затверджено спільні заходи по перевірках та проведення спільної колегії до 10 квітня цього року.          

           Фахівці управління здійснюють постійний моніторинг стану захворюваності в області та заяв-розрахунків від страхувальників,  проводять позапланові перевіроки лікувально-профілактичних закладів, у яких спостерігається збільшення виданих листків непрацездатності.

           Керівники відділень вже організовували та провели 15 семінарів і «круглих столів» з лікарями зі страховим активом у містах і районах області, забезпечують широку гласність існуючої проблеми у місцевих засобах масової інформації. 

          Найближчим часом актуальні питання діяльності управління буде розглянуто на колегії облдержадміністрації.

         Водночас, ми апелюємо до страхувальників з тим, щоб і вони, в свою чергу, при призначенні допомоги з тимчасової непрацездатності звертали більше уваги на законність видачі листків непрацездатності та їх обгрунтованість.

        Значну увагу також було приділено питанням своєчасності виплати допомоги по листках непрацездатності, профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, поліпшення співпраці зі страхувальниками та наближення надання державних соціальних гарантій до людей праці.

        Інтервю з начальником управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Вірою Лаврик можна переглянути за цим посиланням.

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України