Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

СЕМІНАР-НАРАДА ЗІ СТРАХОВИМ АКТИВОМ КРАСНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

15.03.2019

 

        Керівники та спеціалісти Сумського відділення управління виконавчої  дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області провели семінар-нараду з головами комісії з соціального страхування та головними бухгалтерами підприємств, установ та організацій Краснопільського району.

             Під час виступу в.о. начальника відділення Михайло Савченко наголосив на тому, що серед пріоритетних напрямів роботи  є забезпечення державними соціальними гарантіями застрахованих осіб, потерпілих на виробництві, внаслідок професійних захворювань та членів їх сімей: здійснення виплат за листками непрацездатності, допомога по вагітності, пологах та на поховання. Поряд з цим відділення фінансує щомісячні страхові виплати та надає одноразову допомогу потерпілим на виробництві та членам їх сімей. Ми також гарантуємо курс реабілітаційного лікування після перенесених важких захворювань і травм. Водночас турбуємося про осіб з інвалідністю, які повністю або частково втратили працездатність внаслідок професійної діяльності, тощо. 

            Він також зауважив, що  сьогодні у центрі уваги керівників і спеціалістів відділення перебувають питання ефективного використання коштів Фонду на надання матеріального забезпечення застрахованим особам і, зокрема, на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності. Це обумовлено тим, що в 2018 році  порівняно з 2017-м на 30 відсотків зросла кількість виданих листків непрацездатності застрахованим особам, які перебувають на обліку. Першочергову роль у цьому відіграли об’єктивні причини, проте до небажаного результату призвела й низка суб’єктивних причин. Тому ми апелюємо до страхувальників з тим, щоб і вони, в свою чергу, при призначенні допомоги з тимчасової непрацездатності звертали більше уваги на законність видачі листків непрацездатності та їх обгрунтованість.

Начальник відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Наталія Шеберстова  розповіла про порядок фінансування заяв-розрахунків та проаналізувала основні недоліки, які трапляються при їх заповненні.

Начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Юлія Сай акцентувала увагу  на правах та обов’язках комісій із соціального страхування підприємств та організацій району відповідно до Положення про комісію із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого Постановою Правління Фонду від 19.07.2018 № 13.

Головний спеціаліст відділу матеріального забезпечення та страхових виплат управління Яна Харченко зупинилася на окремих питаннях щодо оформлення листків непрацездатності, а також проінформувала про строки надання документів для призначення допомоги по тимчасовій втраті працездатності й по вагітності та пологах, про причини відмови  в наданні  допомоги, трудовому стажу, тощо.

 На завершення наради виступаючі відповіли на запитання учасників семінару-наради  та доручили головам комісій щоквартально надавати інформацію щодо  осіб, які часто та довго хворіють.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України