Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ - СПІЛЬНА СПРАВА CОЦСТРАХІВЦІВ І ЛІКАРІВ

01.04.2019

Керівники та спеціалісти управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області та його Охтирського відділення  провели робочу зустріч головами ЛКК, головними лікарями  лікувально-профілактичних закладів Охтирського, Тростянецького та Великописарівського районів.

 На зібранні було обговорено питання дотримання чинних нормативно-правових актів при оформленні листків непрацездатності, розглянуто аналіз показників захворюваності та визначено заходи по зменшенню кількості виданих листків непрацездатності та загальної тривалості днів тимчасової непрацездатності.

Зазначалось, що листок непрацездатності - важливий документ, пов’язаний із фінансовими виплатами, які здійснює Фонд соціального страхування, тому піддається багатоступеневому контролю обґрунтованості його видачі та правильності заповнення. Професійна та правова грамотність лікарів убезпечить від помилок в оформленні листків непрацездатності та відповідальності за допущені порушення. Оскільки оплата лікарняного листа фінансується за рахунок коштів Фонду соціального страхування, саме його посадові особи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та продовження цього документа лікарем. Лікарів зобов’язано чітко виконувати вимоги Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності та попереджено про відповідальність у разі виявлення порушень.

Під час зустрічі було визначено першочергові заходи, які мають забезпечити дієвий механізм контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я, зокрема, підвищити рівень персональної відповідальності кожного лікаря, що видає листки непрацездатності.

Також наголошувалось, що працівники Охтирського відділення  здійснюватимуть заходи щодо контролю за обґрунтованістю видачі та продовженням листків непрацездатності на підставі щотижневого моніторингу виданих листків непрацездатності. Щомісяця буде проводитись аналіз захворюваності в розрізі страхувальників, і в разі зростання рівня захворюваності будуть направлятися листи головам комісії із соціального страхування. Оскільки допомога призначається комісією на підставі оригіналів листків непрацездатності, то в більшості випадків виявлення порушень в оформленні листків непрацездатності та їх фальсифікатів є результатом активної роботи саме комісії із соціального страхування.

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо вжиття  спільних дієвих заходів по зниженню рівня захворюваності в Охтирському, Тростянецькому і Великописарівському районах, а головні лікарі зобов’язалися взяти під особистий  контроль хід їх виконання.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України