Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

МЕДИЧНІ ОГЛЯДИ ПРАЦІВНИКІВ: ЯК ПОЛІПШИТИ ЯКІСТЬ

04.04.2019

         Заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Сумській області Світлана Мороз, керівництво та страхові експерти з охорони праці Сумського міського відділення Фонду взяли участь у нараді з питань проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та осіб віком до 21 року, яка відбулася в управлінні Держпраці у Сумській області.

        Участь у заході також взяли заступник начальника та фахівці відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Сумській області,  представники управління охорони здоров’я облдержадміністрації, лікувально-профілактичних закладів міста Суми. 

        На підприємствах Сумщини офіційно працює 205 356 осіб, зайнятих на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці працівників – понад 15%, з яких - це жінки.  

        Учасники наради проаналізували проблемні питання, що виникають під час складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці та розслідування хронічних професійних захворювань і порушують Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений Наказом №246 МОЗ України від 21.07.2007 року (далі - Порядок).

        Зазначалось, що протягом минулого року управління Держпраці у Сумській області склало 48 санітарно-гігієнічних характеристик умов праці, провело 44 розслідування випадків хронічних професійних захворювань.   

        Увагу присутніх було акцентовано на тому, що дуже часто зустрічаються розбіжності між діагнозами, зазначеними в амбулаторних картках працівників і в картках працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду, згідно з додатком 7 Поряду. Також порушенням є відсутність під час надання заявок на визначення категорії працівників, що підлягають медоглядам з подальшим складенням Акту, протоколів лабораторних досліджень. Такі дослідження проводяться з метою визначення шкідливих і небезпечних виробничих факторів на робочих місцях. У свою чергу форма заключного акту повинна відповідати додатку 9 до п.2.17 Порядку. У зв’язку з її невідповідністю заключні акти повертаються на доопрацювання.  

        Представники державних установ і медичних закладів домовилися під час надання запиту для складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці працівника враховувати результати періодичних медичних оглядів відповідно до додатку 7 Порядку. У свою чергу комісії лікувальних закладів по проведенню періодичних медоглядів зобов’язано враховувати медичні протипоказання до роботи із шкідливими та небезпечними факторами виробничого середовища і трудового процесу.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України