Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

ПРО ЛИСТКИ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ФОНДУ

15.04.2019

          Заступник начальника управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Олександр Новак,  спеціалісти управління та начальник  Роменського відділення Юрій Коломієць у залі  засідань Роменського вищого професійного училища провели  розширену  семінар-нараду з керівниками, бухгалтерами, головами комісій по соціальному страхуванню та медичними працівниками міста і району.

        В центрі уваги представницького зібрання були питання загальнообов’язкового державного соціального страхування, зокрема,  щодо   ефективного використання коштів Фонду на виплату матеріального забезпечення, посилення контролю за обгрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності,  соціального захисту застрахованих осіб і шляхів зниження рівня захворюваності та оптимізації видатків Фонду.

          Виступаючи перед учасниками заходу, Олександр Дмитрович наголосив, що Фонд соціального страхування України розробляє та впроваджуює заходи по здійсненню ефективного контролю за видатками на матеріальне забезпечення, зокрема, в частині обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності. Пріоритетний напрям роботи визначено з метою забезпечення фінансової стабільності системи соціального страхування, упередження зловживань і неправомірного використання коштів Фонду.

           На семінар-нараді було наголошено на дотриманні чинних нормативно-правових актів при оформленні листків непрацездатності та  зауважено, що листок непрацездатності –  документ, пов’язаний із фінансовими виплатами, які здійснює Фонд соціального страхування, тому піддається багатоступеневому контролю обґрунтованості його видачі та правильності заповнення. Професійна та правова грамотність лікарів убезпечить від помилок в оформленні листків непрацездатності та відповідальності за допущені порушення. Оскільки оплата лікарняного листа фінансується за рахунок коштів Фонду соціального страхування, саме його посадові особи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та продовження цього документа лікарем.

           Спеціалісти управління дали роз’яснення порядку, умов видачі й продовження листка непрацездатності, затверджених «Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» (наказ МОЗ України від 13.11.2001 № 455) та заповнення листка непрацездатності (наказ МОЗ України від 03.11.2004 № 532 «Про затвердження зразка, технічного опису листка непрацездатності та Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності»). Лікарів зобов’язано чітко виконувати вимоги Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності та попереджено про відповідальність у разі виявлення порушень. Також наголошено  щодо основних функцій, обов’язків та порядку роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (далі – комісія (уповноважений).  Зокрема, вказано, що саме на засіданні комісії приймаються рішення щодо призначення або відмови в призначенні матеріального забезпечення.  Засідання комісії проводяться відповідно до  затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць.

            Також було проінформовано про темпи зростання рівня захворюваності серед застрахованих осіб міста Ромни та Роменського району загалом та кількості виданих листків непрацездатності особам. Проаналізовано показники тимчасової непрацездатності, порівняно дані різних періодів непрацездатності серед застрахованих осіб, тривалість страхових випадків та наголошено на необхідності проведення профілактичних заходів з метою скорочення термінів тимчасової непрацездатності.

           Поряд з цим учасників зібрання було ознайомлено з інформацєю щодо розрахунку середньоденної заробітної плати для надання матеріального забезпечення (допомоги по вагітності та пологах, тимчасовій непрацездатності та на поховання) застрахованим особам, виправленням помилок в заявах-розрахунках і листках непрацездатності, випадками фальсифікацій листків непрацездатності.

           Розглянуто й питання про направлення застрахованих осіб з урахуванням медичних показань та протипоказань в підгострому періоді хвороб на стаціонарне лікування з рекомендаціями проведення реабілітаційного лікування в санаторно-курортних закладах України.

        Семінар-нарада в Ромнах – це з один широкомасштабних заходів, які планомірно проводять керівники і спеціалісти управління спільно з фахівцями відділень у містах і районах області з тим, щоб налагодити дієвий контроль за обгрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, забезпечити ефективне використання коштів Фонду та безперебійне і в повному обсязі надання державних соціальних гарантій.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України