Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

СПІВПРАЦЯ З КОМІСІЄЮ ПО СОЦСТРАХУ

22.04.2019

Начальник Глухівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Лариса Забара провела консультативну нараду з комісією з соціального страхування виконавчого комітету Глухівської міської ради.

 Учасники заходу розглянули та обговорили показники захворюваності та причини її зростання, а також дотримання вимог нормативно-правових актів під час оформлення листків непрацездатності лікарями закладу охорони здоров’я.

Під час спілкування Лариса Олександрівна роз’яснила права та  обов’язки комісії із соціального страхування, повноваження якої регламентуються Положенням про комісію (уповноваженого) із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, що затверджене постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 13. При цьому вона наголосила, що серед іншого, комісія зобов’язана розглядати підставу і перевіряти правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення. За необхідності комісія має право звертатись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або їх відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства. За наявності підстав комісія може як відмовити в призначенні матеріального забезпечення працівнику, так і прийняти рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково).

Начальник Глухівського відділення звернула увагу на важливості сумлінного та відповідального ставлення роботодавців і комісій (уповноважених) із соціального страхування до призначення, нарахування та виплати застрахованим особам матеріального забезпечення, яке є компенсацією втраченого заробітку працівників за період хвороби.

Однією з вагомих складових успішної реалізації державної політики у сфері соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності є злагоджена, впорядкована робота комісії (уповноваженого) із соціального страхування кожного підприємства, установи, організації. Страховий актив фактично виступає посередником між роботодавцем, працюючою особою та Фондом соціального страхування України. Саме від компетенції членів комісії (уповноваженого) із соціального страхування залежить правомірне та своєчасне призначення матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання) застрахованим особам.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України