Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

СЕМІНАР ЗІ СТРАХОВИМ АКТИВОМ БІЛОПІЛЬЩИНИ

22.04.2019

Начальник Білопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Олена Плащова та головний спеціаліст обґрунтованості видачі листків непрацездатності відділення Ірина Наливайко провели семінар з головами комісій з соціального страхування підприємств, установ та організацій Буринського району.

Відкриваючи семінар, Олена Анатоліївна зазначила, що активізацію роботи в цьому напрямі обумовило  суттєве збільшення витрат на виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності та посилення контролю за ефективним використанням коштів Фонду на виплату матеріального забезпечення, за  обгрунтованістю видачі та продовженням  листків непрацездатності.

Учасників заходу було проінформовано про темпи зростання рівня захворюваності серед застрахованих осіб Буринського  району та кількость виданих їм листків непрацездатності. Проаналізовано показники тимчасової непрацездатності, порівняно дані різних періодів непрацездатності серед застрахованих осіб, тривалість страхових випадків. Так, у першому кварталі 2019 року до відділення подано заяви-розрахунки на відшкодування витрат по 1485 листках непрацездатності, 12253 днів  тимчасової непрацездатності, сума замовлених коштів склала 2349,2 тис. грн, середньоденний розмір допомоги становить 191,72 грн. За відповідний період 2018 року до відділення звернулися страхувальники за відшкодуванням витрат  по 977 листках непрацездатності, з кількістю днів тимчасової непрацездатності - 7979, сума витрат склала  1236,7 тис. грн. З наведеного аналізу простежується  збільшення кількості листків і днів непрацездатності та витрат коштів Фонду на фінансування матеріального забезпечення. При цьому Олена Плащова наголосила на необхідності проведення профілактичних заходів з метою скорочення термінів тимчасової непрацездатності.

Ірина Наливайко надала розяснення головам комісій з соціального страхування про їхні права та обовязки, які регламентуються Постановою правління Фонду від 19.07.2018 року №13 «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності». Особливу увагу виступаюча  приділила повноваженням комісії (уповноважених) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності щодо контролю рівня захворюваності на підприємствах, установах, організаціях та дотриманню застрахованими особами, визначеного лікарем, режиму під час тимчасової непрацездатності, та відповідальності в прийнятті рішень у наданні (відмові) матеріального забезпечення застрахованим особам.

Цього ж дня соцстрахівці провели робочу зустріч з керівництвом та лікарями Комунального некомерційного підприємства «ЦПМСД Буринської міської ради» (ОТГ), де обговорювалися результати аналізу причин зростання видатків Фонду на матеріальне забезпечення застрахованих осіб та результати даних моніторингу щодо виданих або продовжених листків непрацездатності та оплачених днів тимчасової втрати працездатності за рахунок коштів Фонду.

На зустрічі наголошувалося на необхідності постійного проведення аналізу рівня захворюваності застрахованих осіб з метою встановлення причин його зростання, важливості проведення спільних заходів по зменшенню рівня захворюваності. Лікарів зобов’язано чітко виконувати вимоги Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності та  попереджено про відповідальність у разі виявлення порушень при їх видачі.

Разом з тим було обговорено важливість обґрунтованого відбору і направлення працюючих осіб до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів України для проходження реабілітаційного лікування.

За результатами зустрічі сторони домовилися про подальшу співпрацю за цим напрямом роботи.

 

 

Фото №1

 

 

 

 

 

 

Фото №2

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України