Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

РОЗГЛЯНУЛИ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

24.04.2019

 

 

         Розширений  семінар-нараду з керівниками підприємст, установ організацій, бухгалтерами, головами комісій по соціальному страхуванню та медичними працівниками Шостки і Шосткинського району було проведено  в центрі естетичного виховання «Юність»  міста хіміків.

         Захід відбувся за участю керівників і спеціалістів управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області та його Шосткинського відділення.

          Проведення семінар-наради обумовлене низкою обставин. Нинішнього року в регіоні, як і на Сумщині в цілому, спостерігається значне зростання рівня захворюваності серед працездатного населення, а відтак збільшення кількості виданих і продовжених листків непрацездатності, що призвело великих витрат коштів Фонду на виплату допомоги по «лікарняних». Тож головною і наскрізною темою представницького зібрання було раціональне використання коштів Фонду на виплату матеріального забезпечення, посилення контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності,  соціального захисту застрахованих осіб і можливі шляхи зниження рівня захворюваності та оптимізації видатків Фонду. Про це докладно говорили у своїх виступах заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області Олександр Новак, заступник начальника відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Віталій Власенко, начальник  сектору  перевірки обґрунтованості  видачі листків непрацездатності Наталія Зарицька та начальник Шосткинського відділення Тетяна Григорчук.

         Учасникам заходу було надано грунтовні роз’яснення про повноваження та обов’язки комісії (уповноваженого) із соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності щодо призначення або відмови в призначенні матеріального забезпечення, а також при здійсненні контролю за видатками на матеріальне забезпечення, зокрема, в частині обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності. При цьому наголошувалось на неухильному дотриманні вимог «Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» (наказ МОЗ України від 13.11.2001 № 455) при видачі листків непрацездатності та «Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності» (наказ МОЗ України від 03.11.2004 № 532) при заповненні листка непрацездатності.

    Значну увагу було приділено порядку розрахунку середньоденної заробітної плати для надання матеріального забезпечення (допомоги по вагітності та пологах, тимчасовій непрацездатності та на поховання) застрахованим особам, виправленню помилок в заявах-розрахунках і листках непрацездатності, випадкам фальсифікації листків непрацездатності.

        Також розглядалося питання щодо забезпечення застрахованих осіб та членів їх сімей лікуванням у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду після перенесених захворювань і травм.

         Семінар-нарада у Шостці – це один з дієвих заходів, які нині широко проводять соцстрахівці у містах і районах області з тим, щоб забезпечити ефективне і раціональне використання коштів Фонду на здійснення соціального захисту застрахованих осіб, потерпілих на виробництві, внаслідок професійних захворювань та членів їх сімей.

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України