Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області
Головна » Анонси та новини » Новини

СОЦСТРАХІВЦІ ВДЯГНУЛИ ВИШИВАНКИ

16.05.2019

        Працівники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області та його відділень долучилися до свята Всесвітнього дня вишиванки, яке проводиться щороку у третій четвер травня.

        Цього дня вони прибули на роботу, одягнені у вишиванки. В такий спосіб сумські соцстрахівці засвідчили свою прихильність споконвічним народним традиціям.

        Вперше День вишиванки запропонувала відзначати студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин  Чернівецького національного університету Леся Воронюк у 2006 році. Приводом для святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і багато інших студентів. Тоді Леся запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки.  Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, а тепер - це свято набуло міжнародних масштабів.

         На День вишиванки у містах організовують марші у вишиванках, цікаві конкурси у мережі. У 2015 році була започаткована акція "Подаруй вишиванку захиснику", яка набула світових масштабів – у ній взяло участь близько 50 країн світу.

        Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть. Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше. За повір'ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя.

        У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки.

         Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.

 

версія для друку

Громадська приймальня

Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Фонд соціального страхування України