повернутись 

ДІЛОВА РОЗМОВА З ПРАЦІВНИКАМИ АМБУЛАТОРІЙ ОТГ

18.03.2019

У Недригайлівському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги, який об’єднує амбулаторії загальної практики сімейної медицини  Тернів, Коровинців, Томашівки, Вільшани,  Хоружівки,  Деркачівки та райцентру, відбулася робоча зустріч представників Недригайлівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області з фельдшерами, лікарями амбулаторій об’єднаних територіальних громад.

 Під час проведення заходу було розглянуто питання взаємодії щодо посилення контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням після перенесених тяжких захворювань, травм, оперативних втручань, підвищення якості роботи з обліку травм виробничого та невиробничого характеру. 

 Начальник Недригайлівського відділення Людмила Гончаренко проінформувала про те, що у бюджеті Фонду відчутно збільшилися видатки на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності. За минулий рік по Недригайлівському відділенню вони склали майже 4 млн грн, що на 44,4 відсотка більше, ніж у 2017 році. Таке навантаження на Недригайлівське відділення обумовлене зростанням кількості листків непрацездатності. Торік загальна кількість «лікарняних» збільшилась на 3,7%. На зростання витрат Фонду додатково вплинуло також збільшення тривалості тимчасової непрацездатності на 2,7%. Аналогічна тенденція  зберігається і нинішнього року. Тільки в січні до Недригайлівського відділення подано на оплату на 55,4% більше листків непрацездатності, ніж за січень 2018 року, 2139 днів тимчасової непрацездатності, що значно більше, ніж за відповідний період 2018 року (на 56,6%). У лютому відповідно - кількість листків непрацездатності збільшилась на 43,2%, кількість днів на 33,4%. Грунтовно проаналізовано також становище на всіх підприємствах, установах, організаціях, на яких значно зросли витрати по тимчасовій непрацездатності у січні – лютому 2019 року порівняно з січнем –лютим 2018 року.

Людмила Олексіївна наголосила на необхідності посилення  контролю  за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності та забезпечення ефективного і раціонального використання коштів Фонду при видачі листків непрацездатності. Вона повідомила, що до зміни становища на краще вже зроблено перші кроки. Управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області та Управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації видали спільний наказ щодо посилення контролю за обгрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності та розробили низку дієвих заходів. Працівники Недригайлівського відділення виконують доведені завдання, співпрацюють з роботодавцями, страховим активом району, адже безпосередньо комісія розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності, заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

Робоча зустріч пройшла у конструктивному діалозі, під час неї фельдшери та лікарі амбулаторій отримали змістовну інформацію з обговорюваних питань та вичерпні відповіді на запитання. 

 

 

версія для друку
повернутись